Camiler, Müslümanların kutsal ibadet mekanlarıdır. İbadetin zamanı ve mevsimi olmaz. Dolayısıyla toplu ibadet alanı olan camileri; kavurucu sıcaklığın hakim olduğu yaz günlerinde ya da kışın en zorlu şartlarında koruma altına almak gerekmektedir. Tam da bu noktada; farklı ebatlarda üretilen ve zengin renk tablosu içinden istenileni seçme şansı sunan branda cami kapısı devreye girmektedir.

Camiler genelde gökkubbe şeklinde dekore edildiklerinden dolayı  yukarıdan camiye soğuk hava girişi engellenmektedir. Yukarıdan giremeyen soğuk hava caminin açık yan kısımlarından içeri sızmaya çalışır. Bu da caminin sıcaklığını olumsuz şekilde etkiler.. Bu soğuk havanın içeri sızmasını engellemek için ise kaliteli ve hava geçirmeyen cami brandası serilmesi şarttır. Kaliteli cami kapısı brandalarının birkaç önemli özelliği vardır. Bu özellikleri sıralamamız gerekirse:

KALIN OLDUĞU İÇİN SOĞUK HAVAYI GEÇİRMEZ

Brandaların beklenen etkiyi göstermesi için kalın olmaları gerekiyor. Kalın olmayan brandalar çok soğuk yerlerde bir işe yaramaz. Mesela ülkemizin en soğuk ili olan Erzurum’daki camilere kesinlikle en kalın brandalar kullanılmalıdır. Aksi takdirde kış aylarında -20 derecelere bulan soğuk havalarda o brandalar dayanamaz ve kopar. Nerede yaşarsanız yaşayın cami içerisine soğuk havanın girmesini engellemek için kalın brandaları tercih etmeniz gerekmektedir. Firmamız sizin isteğinize göre 3 farklı stilde Cami brandası yapmaktadır:

1-Tamamen deri ve el işçilikli

 

2-Yarı branda etrafı deri ve el işçilikli

 

3-Tamamen Brandadan

 

Firmamız  cami brandaları konusunda ülkemizdeki en kalın brandaları üretmektedir. Özellikle işinde profesyonel ekibi  sayesinde kısa bir süre içerisinde caminize en uygun brandayı hizmetinize sunacaktır. Sizden gelecek talebin hemen ardından işinde uzman personellerimiz en kısa sürede gelip cami kapısının ölçülerini alacaklar ve kısa bir zaman içerisinde tüm hazırlıkları tamamlayacaklardır. Firmamızın  en büyük avantajlarından birisi de işini çok hızlı yapıyor olmasıdır. Bu sayede herhangi bir ara vermeye gerek duymaksızın bir yandan camide namazınızı kılabilir diğer yandan da bizim takım arkadaşlarımızın branda çekişine izin verebilirsiniz. Öğle ve ikindi namazları arası branda takılması için en ideal zaman dilimidir. Firmamız da zaten branda takma işini öğle ve ikindi aralarında gerçekleştirmektedir.

 

-İDEAL ÖLÇÜLERLE DİKİLİR

Cami brandalarının doğru ölçülerde yapılması şarttır. Aşırı uzun veya aşırı kısa cami brandaları gereksiz harcamalara sebep olabilir. Firmamız sizlere en uygun brandaları üreteceğinin garantisini vermektedir.. Sizleri fazla harcamalardan kurtarmak için en doğru ölçümler alınacak ve sizin için en kaliteli cami brandası ibadethanenize takılacaktır. Bunun için bir an önce bizlere ulaşmanız gerekmektedir.